Calitatea nu este accidentală, ci este rezultatul unei afaceri performante
by KORN CONSULT GROUP

Sprachen

  • India
  • South Africa
  • Mexico

Languages

  • Deutsch
  • English
  • 简体中文
  • Español
  • Português
  • Čeština
  • Magyar
  • Română
  • Polski

Consultant Senior

KORN CONSULT GROUP este o companie de consultanță renumită, care derulează proiecte pentru clienți din industria auto, precum și a mașinilor și echipamentelor. Obiectivul activităților noastre constă în oferirea de consultanță eficientă și de înaltă calitate. Prioritățile noastre reprezintă implementarea tehnologiilor și a excelenței operaționale, managementul lanțului de aprovizionare, managementul interimar și serviciile de inginerie.

Definim și evaluăm calitatea, precum și rezultatele proiectelor, conform motto-ului: “Calitatea nu este accidentală, ci este rezultatul unei afaceri performante.” ™

Pentru consolidarea echipei noastre din Europa suntem în căutarea unui

Consultant Senior (m/w)

Noul domeniu de activitate include:

  • Planificarea, implementarea și gestionarea proiectelor la locațiile clienților noștri
  • Efectuarea analizei vulnerabilității, urmată de dezvoltarea corespunzătoare a conceptelor de implementare precum și implementarea proiectelor
  • Oferirea de consultanță furnizorilor privind problemele legate de calitate
  • Preluarea proiectelor în domeniul dezvoltării furnizorilor și al managementului acestora, precum și asigurarea lanțului de aprovizionare

Aveți nevoie de următoarele calificări:

  • Cel puțin 10 ani de experiență profesională în industrie – preferabil în industria auto și de aprovizionare
  • Cel puțin 6 ani de experiență într-o funcție de conducere
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de calitate, logistică și management de proiect utilizate în mod frecvent în industria automotive, precum LPA, Poka Yoke, 8D, Six Sigma, APQP, FMEA, PPAP etc.
  • Foarte bune abilități de comunicare în limbile română și engleză (scris și vorbit)
  • Bună cunoaștere a pachetului MS Office
  • Cursurile de formare în domeniile VDA 6.3 sau IATF 16949 reprezintă un avantaj

Profilul de personalitate pe care îl căutăm:

  • Putere de convingere, asertivitate și bune abilități de comunicare
  • Rezistență la stres, capacitatea de a lucra independent și responsabil
  • Asumarea responsabilității și implicare activă în proiecte
  • Disponibilitate de a călători la locațiile clienților

Oferta noastră:

  • Proiecte interesante și diversificate
  • Formare continuă prin școlarizări periodice, precum și instruire în cadrul companiei
  • O echipă motivată, o organizație cu o structură orizontală și procese decizionale rapide
  • Compensații bazate pe performanță și beneficii atractive